Alsancak

 halı yıkama firması izmir       halı yıkama fabrikası izmir       halı yıkama firmaları izmir

HALI YIKAMA ALSANCAK                                                            TEL : ( 0232 ) 228 55 33

 İzmir'in en büyük halı yıkama fabrikaları olarak 30 yıldır izmir'de hizmet vermekteyiz. Alsancak halı yıkama firmaları olarak , Alsancak ve çevresinde siz müşterilerimize en iyi hizmeti kesintisiz servis ağımızla sunmaktayız. Firmamız koltuk yıkama ve kuru temizleme hizmetlerimizlede müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 12 şube ve yaygın servis ağımızla 5000 m2 kapalı alanda kesintisiz hizmet sunmaktayız. Tam otomatik makina ve ekipmanlarla makina halısı, el dokuma halıları, nepal, step, yağcıbedir, milas, hereke, ipek, nepal, çin yorgan ve battaniyeleriniz özenle yıkanmaktadır. 

Ayrıca firmamız ev ve işyerlerinizde bulunan stor perde ve zebra perdelerinizide yıkamaktadır.

 Fabrikamıza gelen halılarınız halı cinslerine göre ayrılır ve uygun yıkama sistemi ile yıkanır. Halı yıkama aşamalarımız sırasıyla  şöyledir ; 

1 : TOZ ALMA AŞAMASI 

 Halılar fabrikamıza geldikten sonra cinslerine göre ayrılır ve yıkamaya girmeden önce son sistem toz alma makinaları ile tozları alınmaktadır. Bu işlem sırasında Halıların içerisindeki toz, kum, saç kılları ve tüylerden arındırılmış olur.

2 : DEZENFEKTE

 Halılarınız toz alma makinasından çıktıktan sonra Almanya dan getirtmiş olduğumuz dezenfekte ilaçları ile halıların içerisinde bulunan  mikroplardan arındırılmaktadır. Tamamen bitkisel olan bu ilaçlarımız hiç bir şekilde zaralı değildir.

3 : YIKAMA ÖNCESİ LEKELERE LOKAL İŞLEM

 Dezenfekte edilen halılar otomatik makinalarda yıkamaya girmeden önce halı üzerindeki çıkması zor olan lekelere özel ilaçlarla lokal işlem uygulanmaktadır.

4 : OTOMATİK YIKAMA İŞLEMİ

 Halılarınız bu aşamada son sistem bantlı halı yıkama makinalarından tek tek geçmektedir. Otomatik makinalarımız her halı cinsine göre üretilmiş olup halılara zarar vermeden hassas bir şekilde yıkama yapılmaktadır. makinanın içerisinde bulunan deterjan depoları halılara belirli iktarda bitkisel deterjanlar püskürterek bol su ile yıkamaktadır . her halının yıkaması ve durlanması sırasında halının büyüklüğü ve küçüklüğüne göre yaklaşık  ( 150 ile 400 litre ) su harcanmaktadır.

5 : HALI SIKMA ( SANTRİFÜJ ) AŞAMASI

 Halılar otomatik makinalarda yıkandıktan ve durlama yapıldıktan sonra ; rulo sıkma makinalarında sıkılmaktadır. Sıkma işlemi bittikten sonra halılar makinadan nemli bir şekilde çıkmaktadır. sıkma sırasında halılar hiçbir şekilde zarar ve deforme olmaz.

6 : KURUTMA 

 Halılar sıkma makinasından çıktıktan sonra fabrikamızın  asma alanlarına götürülerek havalandırmaya bırakılmaktadır.

7 : PAKETLEME

 Halılar kurutma alanlarından tek tek toplanarak kalite kontrol alanlarına götürülür. Burada halılar birkez daha kontrol edilerek izmir genelindeki şubelerimize gönderilmek üzere tek tek paketlenir.

 

Anasayfaya dönmek için tıklayın